Skontaktuj sie z nami:

Łódź

info@tempusa.pl

tel.: 42 632 66 31

Warszawa

praca.waw@tempusa.pl

tel.: 22 648 16 09

Rawa Mazowiecka

praca.rawa@tempusa.pl

tel.: 731-939-888

Czasownik - Etat

DLACZEGO PRACA TYMCZASOWA?

DLACZEGO PRACOWNIK TYMCZASOWY? 

Praca tymczasowa spełnia dwie funkcje: 

Po pierwsze, niweluje negatywne skutki utraty pracy lub niemożności jej znalezienia po ukończeniu szkoły. Jeśli nie znajdziemy stałego zatrudnienia w ciągu pierwszych trzydziestu dni, szanse na sukces z każdym tygodniem drastycznie maleją. Przyczyn tego zjawiska jest wiele i są bardzo złożone. Najprościej jednak można określić to brakiem aktywności zawodowej, który jest największym wrogiem osób pozostających bez pracy. 

Po drugie, rzadko zdarza się, aby można było pozwolić sobie na całkiem bezkarne, kilkumiesięczne poszukiwanie następnej, dobrze płatnej i satysfakcjonującej posady. 

 

Lepiej zatem skorzystać z oferty pracy tymczasowej, nawet jeśli nie jest to praca wymarzona. Dlaczego? Bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, gdzie zostaniemy zauważeni, gdzie spotkamy oczekiwanego pracodawcę i w jakich okolicznościach propozycja zatrudnienia zostanie nam przedstawiona. Ciągła aktywność, generowanie wielu kontaktów – oto rzeczywista szansa na zmianę niekorzystnej sytuacji. Cotygodniowe wysyłanie aplikacji do ogłoszeniodawców może nie wystarczyć, żeby potencjalnego pracodawcę do siebie przekonać.

 

Nie zapominajmy również, że około 10% pracowników tymczasowych znajduje zatrudnienie u pracodawców użytkowników. Jeśli dodatkowo pozbędziemy się fałszywych stereotypów, że prace tymczasowe to wyłącznie proste i niewymagające kwalifikacji czynności – odpowiedzi nasuwają się same. Wielu pracodawców użytkowników wcale nie ukrywa, iż zatrudnienie tymczasowe traktuje jak formę rekrutacji stałej kadry. Zatem nic nie tracąc, wiele zyskujemy. 

 

BARDZO WAŻNE! 

Bez względu na to, jak wysokie mamy kwalifikacje, zawarta w aplikacji informacja o bezczynności zawodowej przez okres kilku miesięcy robi na potencjalnym pracodawcy fatalne wrażenie.

Długotrwała bezczynność zawodowa zniechęca również pracodawcę tymczasowego. O wiele chętniej zatrudniamy osoby, z których kwestionariusza wynika, iż wykorzystują każdą okazję do podjęcia pracy i tym samym nawiązania kontaktów.